Gebelikte folik asit kullanımı ne işe yarar

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Esra
  • 162 Görüntülenme
  • 0 Yorum
Esra

Esra

Üye
Üye
Mesajlar
69
Puanları
6
Folik asit, hamilelik öncesinde ve ilk trimesterde bebeklerin sinir sistemi ve beyin gelişimini desteklemek için önemlidir. Ayrıca, folik asit, anne adaylarının kanda homosistein seviyesini azaltarak kalp sağlığını koruma potansiyeline sahiptir. Hamilelik sırasında folik asit eksikliği, bebeklerde anencefali (beyin ve kafatası gelişiminde bozukluk) veya diğer sinir sistemi sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle, hamilelik öncesinde ve hamilelik sırasında folik asit kullanımı önemlidir.

Gebelikte folik asit nasıl kullanılır​

Folik asit, hamile kalmak isteyen çiftler için önemli bir besin desteğidir. Hamile kalmak isteyen kadınlar genellikle hamile kalmak için önceden folik asit almaya başlar ve hamile kalana kadar devam ederler. Hamile kalmadan önce alınması önerilen doz genellikle 400 mcg'dir. Hamile kalınca doz artırılabilir. Folik asitin doğru dozu ve kullanım şekli için doktorunuza danışmanız önerilir.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

esrose
Cevaplar
0
Gösterim
297
esrose
esrose
S
Cevaplar
0
Gösterim
208
Simge
S
esrose
Cevaplar
0
Gösterim
201
esrose
esrose
S
Cevaplar
0
Gösterim
410
Simge
S
Shady
Cevaplar
0
Gösterim
193
Shady
Shady
E
Cevaplar
1
Gösterim
295
Volkan
V

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
62
Çevrim içi ziyaretçiler
35
Toplam ziyaretçi
97
Robots
3
Üst Alt