Gediz Ilıca Kaplıcaları Fiyatları

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Captcha
  • 390 Görüntülenme
  • 1 Yorum
C

Captcha

Üye
Mesajlar
18
Puanları
1
Gediz ılıca kaplıca fiyatları 2023 yılında ki değişen fiyat hakkında konu içinde bilgiler vereceğiz. Gediz apart kaplıca fiyatlarınıda konu için ele almış olacağız. Gediz’e 13 km uzaklıkta, gediz-balıkesir karayolu civarında, uşak-izmir karayoluna 45 km uzaklıkta, her an rahatça ulaşım sağlanabilirliği ile öne çıkmış bir kaplıcadır. Bu ılıca kaplıcaları 1987 yılında bakanlar kurulu tarafından termal truzim merkezi olarak kabul edilmiştir. Bu kaplıca merkezlerinin bulunduğu ilçemiz çevresindeki doğal güzellikler sayesinde oldukça ilgi gören bir truzim merkezidir.
gediz kaplıca.jpg
Hayatın kargaşasından bir an olsun uzaklaşmak isteyen hem yabancı hem yerli turistler bu kaplıcalara gelerek hem dnlenip hem keyifli vakit geçirerek bedenen ve ruhen dinlenmektedirler. Bunların yanında yüzme, dağ tırmanışı ve koşu gibi sprolarında yapılabileceği bu kaplıcalar ön planda olmaktan sıkılmamaktadır. Dört yanı doğal güzellikleri ile çevrili olan bu kaplıcalar denizden 970 m yüksekte bulunup 87 derece sıcaklığı olan termal suları bulunur. Göz hastalıkları için tedavi bulunan kaplıcada aynı zamanda idrar yolu hastalıkları, deri hastalıkları, sedef, eklem ve kireçlenme hastalıkları ve kadın hastalıklarına da oldukça şifalı gelmektedir. işletmesi gediz belediyesine bağlı olan ılıca kaplıca tesisleri 12 ay boyunca her gün ziyaretçilerine açık olup hizmet vermektedir. Yaz ve kış aylarında durmaksızın su sporları için uygun şekilde tasarlanmış aqua parklar bulunur.
gediz kaplıcaları.jpg
Adrenalinin dibine vurulan bu aqua parklar değerli ziyaretçilerine unutamayacakları eğlenceyi sunmaktadır. Yetişkinlerin yanı sıra ufak yaştaki değerli misafirlerini de unutmayan bu işletme onlarauygun aqua parklar ve çocuk oyun parkları ile de hzimet vermektedir. Ulaşım açısından çok rahat bir pozisyonda bulunan gediz ılıca kaplıcaları gediz ilçe merkezine 23 km mesafededir. Bu termal kaplıcaya tren ile uşak tarafından ulaşım sağlanılabileceği gibi izmir havaalanına da 260 km uzaklıktadır. Bu kaplıcalarda aktif olarak 464 yataktı apart odalar bulunmaktadır. Günübirlik ziyaret etmek isteyen misafirler için de kadın ve erkeklere ayrı olarak yapılmış kaplıcalar da bulunmaktadır. Bu kaplıcada bulunan apartlar 4’er kişilik 40 apart, 3’er kişilik 52 apart otel yapılmıştır. Bunların yanı sıra 22 tane de ahşap baraka bulunmaktadır. Ayrıca kaplıca merkezinde bir adet buhar banyosu, bir çamur banyosu, 2 hamam ve iki adet kapalı ve açık havuz bulunmaktadır.

Gediz Kaplıcaları Fiyatları ; Detaylı fiyatlar paylaşılmaya devam edilecektir.

gediz kaplıcaları eski fotoğraf.jpg

Kaplıca Gediz Belediyesi'nce işletilen modern konaklama ve sosyal tesisleri daha önceki yıllarda ile on iki ay boyunca hizmete açıktır. Şuan eski görüntüsünden eser kalmamış ve yeni bir kurulum inşaat tekrar canlandırma projeler yapılmaya başlanmıştır. Ormanlık içerisinde çok güzel bir konumda yer almaktadır. Yeni inşaatlar ve projeler devam ediyor.


Gediz'in sahip olduğu ikinci termal turizm merkezi Ilıca'dır. Ilıca, Gediz-Simav karayolu üzerinde ve denizden 940 m. yüksekliktedir. Gediz'e sadece 18 km. uzaklıktaki Ilıca, çam ormanları ile kaplı doğal yapısı ve 40-85 derecelik şifalı suları ile ünlüdür. 1987'de Bakanlar Kurulunca termal turizm merkezi ilan edilen, kaplıcanın, suları kimyasal açdın sülfat bi karbonat, sodyum, magnezyum ve meta borik asit içerir. Kaplıca sularının romatizma, mide, bağırsak, böbrek ve idrar yolları, eklem ve kireçlenme hastalıklarına şifa olduğu belirlenmiştir.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
B

Beany

Üye
Mesajlar
4
Puanları
1
Gürültüden stresde uzak bir ortam için tercih edilebilir, Kütahya'nın bir ilçesi olan Gediz kaplıcası ile adından söz ettiriyor.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

Pempom
Cevaplar
1
Gösterim
238
Pempom
Pempom
M
Cevaplar
1
Gösterim
117
H
A
Cevaplar
2
Gösterim
201
A
W
Cevaplar
2
Gösterim
179
S
S
Cevaplar
1
Gösterim
724
Seray
S
X
Cevaplar
1
Gösterim
418
Player

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
5
Üst Alt