Marteniçka Kırmızı Beyaz İpleri Nereden Alınır?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Maximus
  • 118 Görüntülenme
  • 1 Yorum
M

Maximus

Üye
Mesajlar
6
Puanları
1
Marteniçka ipleri mart ayı gelmeden ve yılbaşına yaklaştıkça çok fazla bu iplere talep patlaması yaşanır. Yılbaşı ülkemizde yaşayan başka dinlere mensup kişiler birbirlerine hediyeelr iletmek için marteniçka iplerinden özellikle en çok kullanılan Kırmızı Beyaz ipi kullanırlar. Marteniçka İpi için Trendyolda aşk bilekliği , bileklik gibi bir çok satış işlemleri yapılır.

Martiniçka İpi, geleneksel bir Balkan geleneksel takı veya süsleme öğesi olan "martıniçka"nın (Bulgarca: мартеница) bir parçasıdır. Martenitsa, özellikle Bulgaristan'da ve bazı diğer Balkan ülkelerinde, özellikle 1 Mart'ta kutlanan Baba Marta (Баба Марта) olarak bilinen geleneksel bir bahar bayramında kullanılan bir tür şans getiren takıdır.

Martenitsa, genellikle beyaz ve kırmızı ipliklerin bir araya getirilmesiyle yapılır. Beyaz iplikler genellikle kışın soğukluğunu, kırmızı iplikler ise baharın sıcaklığını ve canlılığını temsil eder. Bu iplikler, farklı şekillerde örülebilir veya bağlanabilir. Martenitsa takıları, genellikle bileklerde veya giysilerde taşınır ve 1 Mart'ta ağaçlara, çitlere veya akarsulara asılır veya bir arkadaşa veya aile üyesine hediye edilir.

Baba Marta günü, geleneksel olarak kışın sona erdiği ve baharın başladığı bir zaman olarak kabul edilir. Martenitsa takmak, insanların bereket, sağlık ve iyi şans getirmesi amacıyla bu döneme geçiş yapmalarına yardımcı olur. Martenitsa gelenekleri, Balkanlar'da köklü bir kültürel ve geleneksel öneme sahiptir ve hala birçok insan tarafından kutlanmaktadır.

Kırmızı Beyaz 1.png
KırmızıBeyaz.png
SiyahBeyaz.png
SiyahBeyaz2.png
YeşilBeyaz.png
KırmızıYeşil2.png
TuruncuBeyaz.png
TuruncuBeyaz1.png
KırmızıYeşil.png
 
H

hedi

Üye
Mesajlar
3
Puanları
1
Marteniçka ipi için link alabilirmiyim nerden almalıyız?
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

Pempom
Cevaplar
1
Gösterim
241
Pempom
Pempom
A
Cevaplar
2
Gösterim
205
A
W
Cevaplar
2
Gösterim
180
S
C
Cevaplar
1
Gösterim
394
Beany
B
S
Cevaplar
1
Gösterim
725
Seray
S
X
Cevaplar
1
Gösterim
421
Player

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
3
Toplam ziyaretçi
3
Robots
1
Üst Alt