Hafızayı Güçlendiren Vitamin İlaçları

 • Başlangıç tarihi
 • Konu Sahibi Esra
 • 506 Görüntülenme
 • 2 Yorum
Esra

Esra

Üye
Üye
Mesajlar
69
Puanları
6
Hafızayı Güçlendiren Vitamin İlaçları


Hafızayı güçlendiren vitamin ilaçları kullanmak isteyenler genellikle multi vitamin ilaçlarını araştırıyorlar. Kim daha sağlıklı bir beyin istemez - hızlı, odaklanmış, her şey aklıma gelen, çözüm odaklı bir hafıza? Neyse ki, beyin sağlığına giden birçok yol var. Doğru beslenme bunlardan bir tanesidir. Günlük olarak tüketebileceğiniz taze meyve ve sebzeler, kepekli tahıllar ve doğal proteinler, düzenli egzersiz ve sosyal geziler diğerleridir. Ama ya biraz destek arıyorsanız? Beyin sağlığı için takviyeler var mı? Kısa cevap: Evet.

Takviyeler, izole miktarlarda belirli vitaminler, mineraller, şifalı bitkiler ve probiyotikler de dahil olmak üzere çeşitli besinler sağlar. Başka bir deyişle, diyetinizin eksik olabileceği şeyleri doldurmak için özel olarak yapılmıştır. Bu gerçek olamayacak kadar iyi geliyorsa, bunun nedeni stok yapmak kadar basit olmamasıdır. Vücudunuza koyduğunuz her şeyde olduğu gibi, hem sonuçları en üst düzeye çıkarmak hem de sağlığınızı korumak için bilgili olmak önemlidir.

Örneğin, Gıda ve İlaç İdaresi, ürünlerinin diğer ilaçlarla nasıl etkileşime girdiğini açıklamak için ek etiketler gerektirmez, bu da uygun doktor rehberliği olmadan istenmeyen yan etkilere veya tahrişlere neden olabilir. Ek olarak, aşırı dozda vitamin almak mümkündür ve bazı durumlarda toksik olabilir.

Herhangi bir türde takviyeyi düşünmeden önce, sadece hangi besinlerin ve dozların özel ihtiyaçlarınızı destekleyeceğini değil, aynı zamanda onlara ilk etapta ihtiyacınız olup olmadığını belirlemek için doktorunuzla konuşun.

Takviyesiz Beyin Güçlendiriciler

İşte doktorunuzun size söyleyeceği bir şey: Takviyelerin bu ismin bir nedeni vardır. Sağlıklı bir yaşam tarzının yerine geçmek yerine, onları beslenme boşlukları için dolgu maddesi olarak kullanmaktan daha iyidir. Bu nedenle, beyin sağlığı için en iyi takviyelere girmeden önce şunları yaptığınızdan emin olun:
 • İyi yiyin - Taze gıda besinleri, haplar, tozlar ve çiğnenebilir ürünlerde izole edilenlerden çok daha güçlüdür . Aynı zamanda daha ucuzdur - ve genellikle daha lezzetlidir.
 • Düzenli egzersiz yapın - Egzersiz yapmak, vücudunuzda ve beyninizde kanın pompalanmasını sağlayarak, besinleri dolaştırmanın sağlıklı ve verimli bir yolu olmasını sağlar. Aynı zamanda demansla savaşan etkilere ve daha iyi hafızaya bağlı olan nörogeneze veya nöronların oluşumuna yol açar.
 • Yeterince uyuyun - Araştırmalar, uykunun gün boyunca merkezi sinir sisteminizde biriken potansiyel toksinleri temizlemeye yardımcı olduğunu gösteriyor. 1 Bu nedenle huzurlu bir gece uykusundan sonra kendinizi yenilenmiş hissedersiniz.
 • Beyninizi eğitin -Hafıza egzersizleri ve bulmaca oyunlarıyla kendinize meydan okumayı deneyin. Veya her gün zihinsel kaslarınızı esnetmek için yeni bir hobi edinin.
 • Sosyalleşin — İnsanlarla etkileşim kurmak, yeni bakış açıları ve deneyimler kazanmanın anahtarıdır. Size başkalarına da öğretme şansı verir, bu da beyninizin fikirleri organize etme ve onları kısa ve öz bir şekilde aktarma yeteneğini geliştirir.
 • Beyin sağlığı için 3 temel besin
  Peki, beyin sağlığınız için hangi besinler en iyisidir? Bazıları daha iyi hafızayı, uyanıklığı ve yaratıcılığı destekler. Diğerleri, önemli zihinsel sağlık koşullarının gelişimini yavaşlatır. Hiçbir besin hepsini yapamaz, ancak burada - hepsi ek formda mevcut - zihinsel sınırınızı keskinleştirmenize yardımcı olacak 3 tane var.
 • Omega-3 yağlı asitler
  Beyin takviyeleri söz konusu olduğunda, omega-3 yağ asitleri başlamak için harika bir yerdir. Bunun nedeni, vücudunuzun bu tür yağları doğal olarak sıfırdan üretememesidir. Ve bize güvenin: Onların büyük zamandaki avantajlarını kaçırmak istemezsiniz.
Omega-3'ler, gelişmiş beyin fonksiyonu, hafıza ve tepki süreleri dahil olmak üzere her şeyden biraz getirir. Ayrıca Alzheimer hastalığı riskini azaltabilir ve hatta potansiyel olarak depresyon ve bunamayı önlemeye yardımcı olabilirler. 2 Bebek de yararlanır. Aslında, omega-3'ler hem hamilelik sırasında hem de yaşamın erken döneminde beyin sağlığını destekler ve bu da onu hem anne babalar hem de yeni doğanlar için önemli bir besin haline getirir.

Somon, alabalık ve ringa balığı gibi yağlı balıklar mükemmel omega-3 kaynaklarıdır. Bununla birlikte, hamileyseniz, emziriyorsanız veya küçük çocukları besliyorsanız, cıva oranı yüksek balıklardan kaçının. Sardalya, civa oranı en düşük balıklar arasındadır. Balık hayranı değil misiniz? Keten tohumu, soya fasulyesi, fındık ve omega-3 takviyeleri gibi seçebileceğiniz çok daha fazla omega-3 kaynağınız var.

D Vitamini

D vitamini, güçlü kemikleri desteklemesi ve osteoporozun önlenmesine yardımcı olmasıyla ünlüdür ancak aynı zamanda sağlıklı beyin fonksiyonuyla da bağlantılıdır.

D vitamininin beyin üzerindeki etkilerini tam olarak anlamak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç var, ancak doğru miktarı aldığımızda ne olduğu hakkında çok şey biliyoruz. Aslında, sağlıklı D vitamini seviyelerini korumak, depresyon, şizofreni, Alzheimer hastalığı ve bunama gibi zihinsel sağlık koşullarının başlamasını önleyebilir. 3,4 Ama işin püf noktası şu: Dünyada yaklaşık 1 milyar insan bundan yeterince yararlanmıyor.

İlginçtir ki, güneş ışığı cildinizi D vitamini üretmeye teşvik eder, bu da dışarıda 5 ila 10 dakikalık bir yürüyüşü mükemmel ve kolay bir günlük doz haline getirir. D vitamini ayrıca soğuk su balıkları (somon, sardalye, ton balığı), yumurta sarısı ve süt ve tahıl gibi kahvaltı temelleri dahil olmak üzere birçok farklı gıdada bulunur.

Güneşe çıkamıyorsanız, diyet kısıtlamalarınız varsa veya besinleri emmekte zorlanıyorsanız, D vitamini takviyelerini düşünün.

B12 Vitamini

D vitamini gibi, B12 vitamininin de pek çok zihinsel faydası vardır. Yeterli B12 vitamini almak size daha fazla enerji verebilir, hafızayı geliştirebilir ve yeni şeyler öğrenmeyi kolaylaştırabilir. Ayrıca ruh halini iyileştirmeye ve depresif semptomları azaltmaya yardımcı olduğu gösterilmiştir.

İhtiyacınız olan tüm B12 vitaminini balık, kümes hayvanları ve süt ürünleri gibi doğal hayvansal ürünlerin yanı sıra tam tahıllar ve yüksek lifli tahıllardan alıyor olabilirsiniz. Ancak daha yaşlı bir yetişkinseniz, vejeteryan veya vegansanız veya besinleri ememekte sorun yaşıyorsanız, bu güçlü beyin güçlendiricinin ek formuyla diyetinizi tamamlamaktan kazanacağınız çok şey var.

Takviyelerin sizin için uygun olup olmadığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için doktorunuzla randevu alın.
 
H

hasannakyuz

Üye
Mesajlar
3
Puanları
1
Ben unutkanlık ve hafıza için voonka B12 vitamini 2 ay kullandım hiç faydasını görmedim.
 
F

Filozof

Üye
Mesajlar
12
Puanları
1
Ben unutkanlık ve hafıza için voonka B12 vitamini 2 ay kullandım hiç faydasını görmedim.
2 ay kullanmada etkisi olmaz en az 6 ay kullanacaksın
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

esrose
Cevaplar
0
Gösterim
265
esrose
esrose
S
Cevaplar
0
Gösterim
180
Simge
S
esrose
Cevaplar
0
Gösterim
170
esrose
esrose
S
Cevaplar
0
Gösterim
385
Simge
S
Shady
Cevaplar
0
Gösterim
168
Shady
Shady
E
Cevaplar
1
Gösterim
266
Volkan
V

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Sponsor Bağlantı

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
35
Çevrim içi ziyaretçiler
24
Toplam ziyaretçi
59
Robots
5
Üst Alt