Havuç suyu faydaları içenlerin yorumları

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi landonx
  • 281 Görüntülenme
  • 0 Yorum
L

landonx

Üye
Mesajlar
6
Puanları
1
Havuçta A vitamininin öncüsü olan antioksidanlardan biri olan beta-karoten bulunur. Karotenler vücuda alındığında ince barsaklarda ve karaciğerde çoğunluğu a vitaminine dönüşür. A vitamini ve a vitaminine dönüşmeyen karotenler karaciğerde depolanır. Kandaki vitamin düzeyi azalınca karaciğerden kana salmarak vitamin işlevini yerine getirir.

A vitamini gözün yüzeyini korumaya yardımcı olur ve görmeyi keskinleştirir. Havuç suyu içmek makula dejenarasyonu, katarakt ve görme kaybı gibi çeşitli göz sorunlarından koruyabilir.

Havuç suyundaki beta karotenler cilt sağlığını olumlu yönde etkiler.

Havuca turuncu rengini veren beta karoten havuçta yüksek miktarda bulunur.

Havucun potasyum ve sodyum içeriği oldukça yüksek olmakla beraber fosfor, kalsiyum, magnezyum ile az miktarda demir ve çinko içerir.

Diyabet hastalarının şeker oranı yüksek bebek havuçlar yerine posa oranı yüksek büyük havuçlardan yemesi daha faydalıdır.

Havuç suyu aşırı tüketiminin zararlı olduğu içecektir.

Arkadaşlar şöyle bir bilgi vereyim sizlere bebek sahibi olmak isteyenler için havuç suyu birebir faydalı olur. Havucu rendeleyin kase içinde bir bardak su doldurun her gün bu suyu için. Yanında keçiboynuzu çayı ve çoban çökerten çayı da için. Bu çayları şöyle yapın. Keçiboynuzlarını küçük parçalara ayırıp cezve içinde orta sıcaklıkta kaynattıktan sonra altını kapatın soğumaya alın daha sonra da ılıkken için. Aynısını çoban çökerten içinde uygulayın. Sabah keçiboynuzu çayı akşam çoban çökerten çayı ve günde bir kere de havuç suyu içmeniz çok büyük fayda sağlayacaktır.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

esrose
Cevaplar
0
Gösterim
297
esrose
esrose
S
Cevaplar
0
Gösterim
208
Simge
S
esrose
Cevaplar
0
Gösterim
201
esrose
esrose
S
Cevaplar
0
Gösterim
410
Simge
S
Shady
Cevaplar
0
Gösterim
193
Shady
Shady
E
Cevaplar
1
Gösterim
295
Volkan
V

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
1
Toplam ziyaretçi
1
Robots
4
Üst Alt