Konazol şampuan kullananlar var mı?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Synergy
  • 332 Görüntülenme
  • 2 Yorum
Synergy

Synergy

Üye
Mesajlar
45
Puanları
6
Konazol şampuan nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, konazol şampuan içeriğinde %2 ketokonazol maddesi vardır bu etken saçlı deride yaşayan mantar bakterileri yokeder çoğalmasını engelleyerek rahatsızlığın ortadan kaybolmasını sağlar. Bu şampuan dermatolojik olarak formüle edilmiş bir antifungal şampuandır. Tüy dökülmeleri, seboreik dermatit, mantar enfeksiyonları gibi cildi kaplayan veya cildin altındaki mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Konazol şampuan, cildi nemlendirerek ve rahatlatarak cildin sağlıklı ve temiz görünmesini sağlar.

konazol şampuan kullananlar yorumları.png

Konazol Şampuan Ne İçin Kullanılır​

Konazol şampuan, saç dökülmelerine neden olan tinea versicolor ve seboroik dermatit gibi mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Aynı zamanda saç ve vücut kıllarında oluşan mantar enfeksiyonlarını önlemeye yardımcı olabilir.

Konazol şampuan nasıl kullanılır​

Konazol şampuan, tinea versicolor (deride renk bozukluklarına yol açan mantar enfeksiyonları) tedavisinde kullanılan bir antifungal şampuandır. Aşağıdaki adımlar takip edilmelidir:

  1. Saçları ıslatın: Duş alırken veya lavaboda, saçlarınızı ıslatın.
  2. Şampuanı uygulayın: Konazol şampuanı, ıslak saçlarınıza 3-5 dakika boyunca saç derisine masaj yaparak uygulayın.
  3. Masaj yapın: Şampuanı saçlarınıza iyice yayın ve etkisini arttırmak için içten dışa doğru hafifçe masaj yapın.
  4. Saçınızda bekletin: Şampuanı saçlarınızda birkaç dakika bekletin. En iyi sonucu elde etmek için, önerilen süre boyunca bekletin.
  5. Durulayın: Şampuanı saçlarınızdan iyice durulayın. Suyun ılık olmasına dikkat edin, çok sıcak su, mantar enfeksiyonlarını daha da kötüleştirebilir.
  6. Tekrarlamak: Konazol şampuanı, doktorunuzun önerdiği süre boyunca, 3 günde 1 kez uygulayın. En iyi sonuçlar için, şampuanın kullanımına devam edin.
Not: Konazol şampuanı, doktorunuzun önerisi dışında kullanmayın. Aşırı uygulama, cildinizi kurutabilir veya tahriş yapabilir. Ayrıca, şampuanı gözlerinize temas ettirmeyin. Eğer herhangi bir yan etki yaşarsanız, hemen doktorunuza danışın.

Arkadaşlar konazol şampuanı genetik saç dökülmesinde kullananlar yorumlarını yazabilir mi? Erkek Tipi saç dökülmesini önlüyor mu bu şampuan?
 
H

hakanerdal

Üye
Mesajlar
4
Puanları
1
Bazen saçımda kepek sorunu olduğunda kullanıyorum ve yaklaşık 4-5 kullanımdan sonra kepek sorununu ortadan kaldırıyor. Çok sık kullanılmaması gerekir günlük kullanılırsa saç rengini açıyor yağlanmayı artırır
 
B

BtnAlp

Üye
Mesajlar
4
Puanları
1
bende aşırı dökülme, yağlanma, ve yağlı egzama olduğu için doktor verdi 3 haftadır kullanıyorum şu an egzama ve yağlanma iyice azaldı ama dökülme aynı devam ediyor
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

A
Cevaplar
1
Gösterim
281
Esra
M
Cevaplar
0
Gösterim
108
mirge
M
H
Cevaplar
0
Gösterim
122
H
L
Cevaplar
1
Gösterim
192
moonlife
M
H
Cevaplar
1
Gösterim
218
A
B
Cevaplar
2
Gösterim
381
Mecnun Ç.
M

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
1
Toplam ziyaretçi
1
Robots
3
Üst Alt