Konazol Şampuan Kullananlar

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Uzman
  • 833 Görüntülenme
  • 4 Yorum
Uzman

Uzman

Üye
Moderatör
Mesajlar
66
Puanları
0
Konazol Şampuan Kullananlar


Saç dökülmesi, seboreik dermatit, egzama, kepek, yağlanma, kaşıntı gibi sorunlar için konazol şampuan kullananlar çok etkili fayda gördüklerini söylemektedirler. Konazol şampuan içinde %2 oranında mantar öldürücü ketokonazol maddesi vardır. Androgenetik alopesi için konazol şampuan sıklıkla kullanılan medikal bir şampuamdır, saç dökülmesi günümüzde erkek ve kadınların neredeyse %70'inin karşılaştığı bir sorundur. Saç dökülmesini kontrol etmenin birkaç yolu vardır. Ancak, saç dökülmesi/saç inceltme size uykusuz geceler verdiyse, yalnızca saç dökülmesini durdurmakla kalmayıp aynı zamanda saç büyümesini teşvik etmede de yararlı olduğu kanıtlanmış bazı reçeteli ilaçların olduğunu bilmekten mutluluk duyarsınız.

Ketokonazol, saç ve cildi tedavi etmek için yaygın olarak kullanılan mantar önleyici özelliklere sahip bu tür topikal ilaçlardan biridir. Saç derisi folikül reseptörlerini bağladığı ve küçülmelerini önlediği bilinmektedir. Ayrıca, saç restorasyonu için bir yakıt görevi görerek size sağlıklı ve parlak saçlar verir.

Konazol Şampuan ve Saç Dökülmesi Arasındaki Bağlantı Nedir?

Ketokonazol, antifungal bir ajan olduğu için birçok dermatolog tarafından sıklıkla önerilmektedir. Saç büyümesini teşvik etmenin ve saç köklerini açmanın yanı sıra seboreik dermatit ile savaşmaya da yardımcı olur. Çeşitli çalışmalar avantajlarını ve faydalarını kanıtlamaktadır.

Ayrıca klinik deneyler, ketokonazolun saçlarımız üzerinde minoksidil ile benzer bir etkiye sahip olduğunu kanıtladı, bu nedenle hem minoksidil hem de ketokonazolün kombinasyon halinde kullanılması şaşırtıcı sonuçlar ve dikkat çekici saç büyümesi gösterebilir.

Bu çalışma, saç restorasyonu ile Ketokonazol saç ürünleri arasında bir bağlantı olduğunu kanıtlıyor.

Ketokonazol Saç Dökülmesini Durdurmaya Yardımcı Olur mu?

Evet, ketokonazol saç dökülmesini durdurma yetenekleriyle bilinir ve minokxidil ve finasterid ile benzer etkilere sahiptir . Aslında, ketokonazolü minoksidil ile karşılaştıran bir çalışmada, ketokonazol şampuanının %2'si, bir minokxidil sprey olarak saç köklerinin boyutunu arttırmada eşdeğer seviyelerde çalıştı.

Çoğu durumda, saç incelmesi ve dökülmesine, saç köklerimizi etkileyebilen ve yeni saç üretimini engelleyecek şekilde minyatürleşmeye neden olabilen bir erkek hormonu olan dihidrotestosteron DHT neden olur. Ketokonazol, DHT yolunda bir bozulmaya neden olarak ve saç dökülmesini yavaşlatarak ve saçın tutulmasına katkıda bulunarak çalışır.

Ketokonazolün mantar enfeksiyonlarını tedavi ettiği bilinmektedir ve ketokonazolün iltihabı azaltmada ve mantar kafa derisi enfeksiyonlarını tedavi etmede yardımcı olabileceği ve ayrıca saç dökülmesini önlemeye yardımcı olabileceği varsayılmaktadır. Ayrıca, bu topikal ilacın bağışıklık sistemi ile etkileşime girdiğine ve yaralı saç köklerini iyileştirdiğine inanılmaktadır. Ve ketokonazolün, kan akışını iyileştirmek ve beslenme emilimini artırmak için saç köklerinin etrafında toplanan sebum yağlarının tıkanmasına yardımcı olan bir anti-sebum etkisi vardır.

Ek olarak, aynı zamanda bir DHT engelleyici olarak da çalışır ve saç dökülmesiyle mücadelenin ilk adımlarından biri kafa derisinde DHT birikimini kontrol etmek olduğundan, kafa derisindeki DHT birikimini ortadan kaldırır.

Konazol Şampuan Saç Çıkarır mı?

Evet, mantar önleyici ve iltihap önleyici özellikleri nedeniyle, deneyler ve klinik çalışmalar, ketokonazolün saçın yeniden büyümesini teşvik etmede çok etkili olduğunu kanıtlamıştır.

Bu ilacın saç yoğunluğunu artırma yetenekleri olduğu ve ayrıca anagen fazdaki (saç büyüme fazı) saç köklerinin boyutu üzerinde olumlu bir etkisi olduğu bilinmektedir. Aslında, üç hafta boyunca her gün %2'lik ketokonazolün tutarlı bir şekilde kullanılmasının, saçın yeniden büyümesinin uyarılmasının belirtilerini açıkça gösterdiğine inanılmaktadır.

Konazol Şampuan Herhangi Bir Yan Etkisi Var mı?

Ketokonazolün önemli bir yan etkisi olmamasına rağmen, bu ilacı kullanmaya başlamadan önce her zaman bir dermatoloğa danışmanız önerilir, çünkü kurdeşen, nefes darlığı veya yüz, dil, dudaklarda şişme gibi bazı alerjik reaksiyon belirtileri gösterebilir. veya boğaz.

Ayrıca, aşağıdaki belirtilerden herhangi birini görürseniz doktorunuzla iletişime geçin:

• Baş dönmesi ve çarpıntı
• Anormal derecede yüksek kalp hızı
• Morarma/kanama veya olağandışı yorgunluk belirtileri
• Uyuşma
• Şiddetli depresyon, anksiyete, kafa karışıklığı belirtileri
• Mide bulantısı, ateş, iştahsızlık, mide ağrısı veya sarılık belirtileri

Bilinen diğer yan etkilerden bazıları şunlardır:

• Hafif mide bulantısı, kusma veya mide ağrısı;
• Baş ağrısı
• Deri döküntüsü ve kaşıntı
• Göğüste ağrı ve şişlik
• Hafif baş dönmesi

Ketokonazol Şampuan Saç Dökülmesine Neden Olur mu?

Ketokonazol, tam olarak dermatolog tarafından belirtildiği şekilde kullanılmalıdır, çünkü az ya da çok bir dozun yansımaları olabilir. Yaklaşık iki ila dört hafta içinde, başlangıçta bir miktar geçici saç dökülmesi ile ölçülebilir sonuçlar görmeniz olasıdır. Anormal saç dökülmesi fark ederseniz veya bir ay sonra bile herhangi bir değişiklik görmezseniz, bu ilacın seyrini değiştirmeniz gerekebileceğinden dermatoloğunuza danışın.

Ketokonazolun Çalışması Ne Kadar Sürer?

Ketokonazol krem, günde bir kez uygulandığında, yaklaşık iki ila altı hafta içinde marjinal sonuçlar göstermeye başlar. Ve bir ketokonazol şampuanı, kafa derisindeki iltihaplanmayı ve enfeksiyonu tedavi etmek için tipik olarak her 3 ila 4 günde bir uygulanır ve 8 haftaya kadar sonuç gösterdiği bilinmektedir.

Ketokonazol Kepeğe İyi Gelir mi?

Ketokonazol mantar önleyici özelliklere sahiptir ve ayrıca kafa derisi üzerinde sebum önleyici etkiye sahiptir. Seboreik dermatiti tedavi ettiği bilinmektedir ve ayrıca popüler olarak kepek önleyici bir çözüm olarak kullanılmaktadır. Ketokonazolun saç köklerinizi iyileştirdiği ve saç büyümesi için bir ortam yaratan ve enfeksiyonları uzak tutan sağlıklı bir saç derisini desteklediği bilinmektedir. Bununla birlikte, ketokonazol her tür kepek üzerinde gerçekten etkili değildir ve yinelenen ve bir türlü geçmeyen kepek sorunu için çeşitli seçenekleri karıştırmak isteyebilirsiniz.

Ketokonazolde Steroidler Var mı?

Ketokonazol, sentezlenmiş bir imidazol antifungal ilacıdır ve antifungaller olarak sınıflandırılan ve mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek için yaygın olarak kullanılan ilaç ailesine aittir.

Ketokonazol etkili bir ilaçtır ve antifungal ailesine aittir. Ve etkinliğini destekleyecek pek çok tıbbi kanıt olmamasına rağmen, klinik deneyler, mantar önleyici ve iltihap önleyici özellikleri nedeniyle saç dökülmesini durdurma ve saçın yeniden büyümesini destekleme bakımından çok etkisi vardır.
 
L

Leonardo

Üye
Mesajlar
13
Puanları
1
Konazal Şampuan saç çıkarmaz, kim diyor bunu anlamadım. Konazal şampuan hergun de kullanılmaz.
 
E

Edward

Üye
Mesajlar
19
Puanları
1
Her gün kullanılırsa deriyi çok kurutacağı için sebumu yağlanmayı artırır 3 yada 4 güne 1 kullanmak ideal
 
N

Nobles

Üye
Mesajlar
7
Puanları
1
Arkadaşlar nizoral yada konazol şampuan hangisi daha iyidir
 
L

lastmorn

Üye
Üye
Mesajlar
58
Puanları
8

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

A
Cevaplar
1
Gösterim
300
Esra
M
Cevaplar
0
Gösterim
119
mirge
M
H
Cevaplar
0
Gösterim
132
H
L
Cevaplar
1
Gösterim
208
moonlife
M
H
Cevaplar
1
Gösterim
226
A
B
Cevaplar
2
Gösterim
396
Mecnun Ç.
M

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
2
Toplam ziyaretçi
2
Robots
6
Üst Alt