Konazol Şampuan Ne İşe Yarar?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Uzman
  • 713 Görüntülenme
  • 5 Yorum
Uzman

Uzman

Üye
Moderatör
Mesajlar
66
Puanları
0
Konazol şampuan, farklı saç dökülmesi türlerini tedavi etmek için de kullanılabilen topikal bir mantar önleyici tedavidir. Bu saç dökülmesi tedavisini reçetesiz alabilmenize rağmen, doktorunuzun tavsiyesine başvurmak gerekir. Konazol şampuan içindeki ketokonazol maddesi saçlarda aşırı yağlanma, yoğun kepek, yağlı seboreik dermatit ve mantar hastalığını tedavi etmek için kullanılır. Androjenik etki göstermesi nedeniyle genetik saç dökülmesine karşı yardımcı tedavi olarak kullanımı yaygındır. Kullanımı haftada 2 defa saçlarda 3 - 5 dakika saçlı deriye oval masaj hareketleri yaparak yıkamak gerekir.

Konazol Şampuan Ne İşe Yarar.jpg


Ketokonazol , kepek gibi kafa derisi durumlarını yönetmek için kullanılan mantar önleyici bir ilaçtır . Ancak ketokonazol, hem erkeklerde hem de kadınlarda androgenetik alopesi (genetik model kellik) için saç dökülmesi tedavisi olarak da kullanılır .

Nizoral reçetesi altında da satılan ketokonazol, DHT (dihidrotestosteron) adı verilen bir maddeye dönüştürüldüğünde saç köklerini yok ederek saç dökülmesine neden olan testosteron üretimini azaltmaya çalışır. DHT seviyesini azaltmak düşük testosteron seviyeleri ile saç kökleri daha sağlıklı uzarlar ve saçlarınız daha sağlıklı ve dolgunluk kazanır.

Mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek için şampuan, krem ve hap olarak bulunur, ancak saç dökülmesi için şampuan kullanılır. Yüzde 2 ketokonazol içeren Nizoral şampuan, bir doktor tarafından androgenetik alopesi için saç dökülmesi tedavisi olarak, genellikle diğer saç dökülmesi tedavileriyle birlikte reçete edilebilir. Androgenetik alopesi için diğer saç dökülmesi tedavileri arasında erkekler için finasterid (Propecia), kadınlar için oral kontraseptifler veya hormon replasman tedavisi , topikal minoksidil ( Rogaine ), spironolakton (Aldactone), simetidin (Tagamet) ve daha fazlası bulunur.

Konazol Şampuan Artıları ve Eksileri​

Nizoral'ın kullanımı kolaydır - doktorunuzun talimatlarına göre saç derinize şampuanlamanız yeterlidir. Reçetesiz reçetesiz biraz daha zayıf bir güç elde edebilirsiniz (yüzde 1), ancak saç dökülmesine karşı da işe yaramayabilir. Ve Nizoral, diğer ilaçları da içeren bir saç dökülmesi tedavi planının parçası olduğu için, saç dökülmesi tedavisi için tek durak noktası değildir.

Konazol Şampuan Yan Etkileri​

Nizoral'ın en büyük yararı, kullananlarda sadece küçük yan etkilere neden olmasıdır. Ancak bazı insanlar ketokonazole alerjisi olabilir ve kurdeşen, kızarıklık veya nefes almada zorluk yaşayabilir.

Bazı cilt sorunları, aşağıdakiler dahil, nadiren ketokonazol kullanımından kaynaklanabilir:​

  • Kabaran cilt
  • Saç dokusundaki farklılıklar
  • Tahriş olmuş veya kaşıntılı cilt
  • Kuru cilt

Konazol Şampuanı Kimler Kullanmalı?​

Kafa derisinde mantar enfeksiyonu, kepek veya androgenetik alopesi olan erkek veya kadınlar, saç dökülmesi tedavi planlarının bir parçası olarak Nizoral şampuanı dahil edebilirler. Telogen effluvium nedeniyle (genellikle doğum, ameliyat veya büyük bir hastalık gibi bir travma nedeniyle oluşan) saç dökülmesi yaşayanlar da ketokonazol şampuan kullanarak daha az saç dökülmesi ve saç dökülmesi yaşayabilirler.

Androgenetik alopesi tedavisi için finasterid alan erkekler de Nizoral kullanarak saç dökülmesini daha iyi yönetebilir. Nizoral'ı almadan önce, ketokonazole veya diğer ilaçlara veya şampuanlara alerjiniz varsa veya hamileyseniz, emziriyorsanız veya ilacı kullanırken hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza bildirin. Ayrıca aldığınız ilaçlar veya takviyeler hakkında doktorunuza bilgi verin. İlaç dozlarının değiştirilmesi gerekebilir ve yan etkiler açısından izlenmeniz gerekebilir.

Konazol Şampuan Yüze Kullanılır mı?​

Aşırı yağlanma yada egzama gibi cilt rahatsızlıklarınız varsa yüzünüzü bu şampuan ile yıkayabililirsiniz.

Konazol Şampuan Sivilceye İyi Gelir mi?​

Bu şampuan Sivilce (akne) sorunu için kullanılmaz.

Konazol Şampuan Egzamaya İyi Gelir Mi?

Egzama sorununa faydalı olmaktadır.

Konazol Şampuan Hamilelikte Kullanılır Mı?

Hamilelikte (gebelikte) kullanılabilir.

Konazol Şampuan Sedef İçin Kullanılır mı?

Sedef hastalığı için bu şampuan kullanılmaz.

Konazol Şampuan Saç Döker Mi?

Saçları dökme gibi bir yan etkisi yoktur, tam tersi saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur.

Konazol Şampuan Her Gün Kullanılır Mı?

Bu şampuan günlük kullanıma uygun değildir.

Konazol Şampuan Fiyatı​

Konazol Şampuan 2022 yılı fiyatı 20.76 tl'dir.

Saç dökülmesi tedavisi seçeneği olarak konazol şampuan, daha kalın, daha dolgun ve canlıbir saç telleri uzatmak için en iyi ilaç kombinasyonudur ve bir çok erkek ve kadın için etkili olabilir.
 
L

Leonardo

Üye
Mesajlar
13
Puanları
1
Bundan 10 yıl önce cilthekimi olarak bir site vardı burda saç dökülmesi için ve saç çıkarmak için tedaviler uygulanırdi. Özellikle saç dökülmesi olan arkadaşlarin saçlı derisinde gözle görülmeyen rahatsızlıklar için Saç bakımı yıkanması esnasında Konazal şampuan 5 dk köpüklü şekilde bekletin derlerdi
 
M

Mett

Üye
Mesajlar
3
Puanları
1
Ben konazoru 2 güne 1 kullanıyordum heralde yan etki yaptı saçlarımı aşırı şekilde inceltti elimle saçımı taradığımda çok ince olduklarını fark ettim kullanmaya 2 ay ara verdim kullanan arkadaşlar çok sık kullanmayın bu şampuanı
 
H

Hikmet

Üye
Mesajlar
1
Puanları
1
Konazal şampuan saçlı deride görünmeyen bazı saç deri hastalıklarının giderilmesine yardımcı olur.
 
P

pete71

Üye
Mesajlar
1
Puanları
1
Saçları dökülen kişilerin ilk kullanacağı şampuan
 
S

Selim

Üye
Mesajlar
5
Puanları
1
Saçlarının neden döküldüğünü ilk önce doktora sormalı lütfen üstteki yoruma itibar etmeyin !!!
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

A
Cevaplar
1
Gösterim
281
Esra
M
Cevaplar
0
Gösterim
108
mirge
M
H
Cevaplar
0
Gösterim
122
H
L
Cevaplar
1
Gösterim
192
moonlife
M
H
Cevaplar
1
Gösterim
218
A
B
Cevaplar
2
Gösterim
381
Mecnun Ç.
M

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
2
Üst Alt