Loprox Şampuan Kullananlar Memnun mu?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Chemist
  • 2K Görüntülenme
  • 6 Yorum
C

Chemist

Onursal Üye
Moderatör
Loprox Şampuan Kullananlar

Loprox şampuan, saç derisinde oluşan başlıca rahatsızlıklar, yağlanma, kabuklanma, kaşıntı, kızarıklık, sivilce çıkması ve kepek oluşmasının önüne geçmek, bir tür cilt rahatsızlığı olan seboreik dermatit (yaplı egzama) tedavisi için kullanılan bir ilaç içeren bir şampuandır. Ayrıca, saç derisinde yaşayan tinea capidis ismi verilen mantar enfeksiyonu ve saçkıran içinde reçete edilir. Genelde bakteriler bulunur ancak bazı durumlarda çoğalarak rahatsızlığa sebep olabilirler. Şampuan etken madde olarak sentetik antifungal ajan olan siklopiroks içerir.

Loprox şampuanı tüm eczanelerden kolayca satın alabilirsiniz.

Loprox Şampuan Nasıl Kullanılır?​

Uzmanınızın size reçete ettiği şekilde Loprox (ciclopirox temizleyici) kullanın. Size verilen tüm talimatlara uyarak kullanın.

Belirtilerinizin iyileşme belirtileri gösterip göstermediğine bakılmaksızın, size söylendiği gibi kullanın. Şampuandan maksimum fayda almak için dozajları kaçırmayın. Loprox'u (ciclopirox temizleyici) ağızdan almamaya çalışın. Saç derinize ve saçınıza uygulayın. Ağzınızdan, burnunuzdan, kulaklarınızdan ve gözlerinizden uzak tutun. Loprox'u kullanırken aşağıdaki talimatları aklınızda bulundurun:

• Saçlarınızı ılık su ile iyice ıslatın.
  • Avucunuza yeteri miktarda şampuan dökün.
  • Şampuanı İyice köpürtün ve 3 dakika saç derisinde bekletin.
  • Saç derisine masaj yaparak yıkayın.
  • Şampuanlama için 3 gün arayla haftada 2 kez temizleyici kullanın.
  • Belirtileri iade iyileşme görülse bile kullanım süresi boyunca devam edin.

Loprox Şampuan İçindekiler​

Siklopiroks olan tek bir aktif bileşen vardır. 100 mL boyutundaki bir şişe Loprox şampuan etken madde olarak 1.5 gr siklopiroks ihtiva eder.

Mevcut aktif olmayan bileşenler disodyum lauret sülfosüksinat, Laureth-2, su, sodyum klorür ve sodyum lauret 3 sülfatlardır.

Kullanım Uyarıları​

Cildiniz alerjik etki gösterirse yada hassasiyet olma ihtimaliniz varsa siklopiroks kullanmayın.

Loprox'un sizin için doğru olduğundan emin olmak için, varsa uzmanınıza söyleyin:

• Diyabet
  • Epilepsi veya diğer nöbet sorunları
  • Güçsüz dirençli bir çerçeve (enfeksiyondan veya belirli çözümlerin kullanılmasından kaynaklanır)
  • Steroid ilacı kullandığınız bir durum (cilt koşullarını sayma veya solunum sorunu)
  • Hamileyseniz veya olmayı planlıyorsanız veya emziriyorsanız kullanılması önerilmez. Ancak yine de doktor tarafından risk fayda mukayesesi yapılarak gerçekten kullanılması gerekli görülüyorsa gebe bir kadına reçete edebilir.

Loprox Şampuan Yan etkiler​

Bazı yan etkiler, deride kızarıklık, kurdeşen veya karıncalanma gibi aşırı duyarlı bir tepkinin belirtilerini içerir. Ateşli veya ateşsiz kırmızı, şişmiş, pürüzlü veya soyulmuş cilt durumu da olabilir.

Saç renginde değişiklik olabilir.

Tırnaklarda renk değişikliği veya diğer değişiklikler

Nefes almada, yutkunmada veya konuşmada rahatsızlık ile birlikte göğüste veya boğazda hırıltı ve rahatlık hissi de mümkündür.

Loprox şampuanı kullananlar memnun kalıp kalmadığını yorumlarını, deneyimlerini yazabilirler.

A

alicanturk

Üye
Bir dönem geçmek bilmeyen kaşıntı ve mantar hastalığı için kullanmıştım 2 hafta içinde kaşıntıyı kesti bir şişe kullandım sürekli kullanılmaması gerekli

E

Eren

Üye
Bir dönem geçmek bilmeyen kaşıntı ve mantar hastalığı için kullanmıştım 2 hafta içinde kaşıntıyı kesti bir şişe kullandım sürekli kullanılmaması gerekli
Haftada kaç gün kullanmıştım bende almak istiyorum konazol gibi bir şampuan mı?

A

alicanturk

Üye
Haftada 2 gün kullanmıştım konazolla aynı işlevi görüyor ama bu farklı bir şampuan

L

lusyus

Üye
Üye
Şakaklarımda yağlanma oluşuyordu denemek için 1 ay kullandım olumlu etkisi olduğunu düşünüyorum ancak sürekli kullanılmıyor

Ç

Çağlar86

Üye
Genetik dökülmeye faydası var mı?

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

A
Cevaplar
1
Gösterim
302
Esra
M
Cevaplar
0
Gösterim
119
mirge
M
H
Cevaplar
0
Gösterim
133
H
L
Cevaplar
1
Gösterim
212
moonlife
M
H
Cevaplar
1
Gösterim
226
A
B
Cevaplar
2
Gösterim
398
Mecnun Ç.
M

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
1
Toplam ziyaretçi
1
Robots
79
Üst Alt