Nizoral Şampuan Kullanıcı Yorumları

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Invincible
  • 310 Görüntülenme
  • 1 Yorum
I

Invincible

Üye
Moderatör
Mesajlar
58
Puanları
1
Nizoral Şampuan Kullanıcı Yorumları


Nizoral %2 şampuan kullanıcı yorumları bu şampuan mantar ve mayalardan kaynaklanan saç derisi enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılan bir mantar önleyici olan aktif bileşen ketokonazol içerir. Aynı erkek tipi saç dökülmesi için faydası vardır ve sıklıkla kullanılır.

Etken madde, mantarların veya mayaların ergosterol adlı bir madde üretmelerini engelleyerek hücre zarlarına müdahale ederek çalışır ve bu bozulma hücre zarında delikler oluşturarak mantar hücrelerinin temel bileşenlerinin dışarı sızmasına ve dolayısıyla öldürmeye neden olur. mantarlar ve enfeksiyonun tedavisi.

Bu nedenle, seboreik dermatitinizi (veya daha hafif formunda kepek ) tedavi etmek istiyorsanız , Nizoral kesinlikle yardımcı olacaktır, sadece şişenin üzerindeki tavsiyeye uyduğunuzdan emin olun: şampuanı 2-4 hafta boyunca haftada iki kez kullanın, Durulamadan önce yaklaşık dört dakika saç derisinde bırakın.

Bununla birlikte, belirtilen olası yan etkileri arasında saç dökülmesi , kaşıntı ve yanma hissi olduğu için şampuan dikkatli kullanılmalıdır.

Tabii ki, bunlar olağandışıdır, ancak saçlarını kaybetmekten endişe edenler için, bazı kişilerin Nizoral'ın saç dökülmesi tedavisi olarak da işe yaradığını iddia ettiğini duymak şaşırtıcı olabilir .

Nizoral Şampuan %2 Saç Dökülmesine Faydası​

Farelerde yapılan bir araştırma, topikal Ketokonazol uygulamasının, kontrol grubuyla karşılaştırıldığında, kısaltılmış alanlarda saç büyümesini arttırdığını bulmuştur. Bununla birlikte, bu, Nizoral'ın insanlar için aynı etkiye sahip olacağı veya yeniden büyümeyi potansiyel olarak hızlandırdığı varsayılan saç dökülmesi durumlarını tedavi etmek için kullanılabileceği anlamına gelmez.

Nizoral kullanan erkekler üzerinde de bir çalışma yapılmıştır ve 39 katılımcı, özellikle kapsamının sınırlı olduğu anlamına gelse de, şampuanın saç büyümesi üzerinde bir farkı olmuş olabilir. Araştırmanın yazarları, 21 aylık bir çalışma sırasında anagen fazdaki verteks tüylerinin ve saç çapının ölçümlerinin %2 Nizoral kullanan erkeklerde arttığını, ancak sonuçların yorumlanmasını zorlaştıran ayrıntı eksikliği olduğunu buldu.

Nizoral'ın saç büyümesi üzerindeki etkisinin gerçek bir resmini oluşturmak için daha geniş kapsamlı, daha büyük, bağımsız klinik denemeler gerekli olacaktır.
 
S

Sinanx

Üye
Mesajlar
6
Puanları
1
Merhaba bu şampuanı günlük olarak saç yağlanması önlemek için kullanılır mı?
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

A
Cevaplar
1
Gösterim
223
Esra
M
Cevaplar
0
Gösterim
70
mirge
M
H
Cevaplar
0
Gösterim
86
H
L
Cevaplar
1
Gösterim
151
moonlife
M
H
Cevaplar
1
Gösterim
172
A
B
Cevaplar
2
Gösterim
293
Mecnun Ç.
M

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Sponsor Bağlantı

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
11
Çevrim içi ziyaretçiler
8
Toplam ziyaretçi
19
Robots
5
Üst Alt