Nizoral Şampuan Ne İçin Kullanılır?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Chemist
  • 265 Görüntülenme
  • 3 Yorum
C

Chemist

Onursal Üye
Moderatör
Nizoral Şampuan Ne İçin Kullanılır?

Saç dökülmesini önlemek, saçta kepek, yağlanma, kaşıntı, kabuklanma, sivilceler ve mantar gibi saçlı deri rahatsızlıklarını tedavi etmek için nizoral şampuan sıklıkla kullanılır. Nizoral şampuan içinde %2 oranında ketokonazol etken maddesi vardır ve mantar, bakteri öldürücü özelliği bulunmaktadır.

Nizoral Şampuan Nedir?​

Nizoral (ketokonazol) %2 60 ml şampuan, atlet ayağı , sporcu kaşıntısı , saçkıran ve sebore (kuru, dökülen cilt) gibi cildin mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılan bir mantar önleyici ilaçtır . Nizoral krem, jel ve şampuan olarak mevcuttur. Nizoral şampuan kepek tedavisinde kullanılır . Nizoral şampuan jenerik formda ve reçetesiz olarak mevcuttur.

Nizoral Şampuanın Yan Etkileri Nelerdir?​

Nizoral şampuanın yaygın yan etkileri şunlardır:

• hafif cilt kaşıntısı veya tahrişi,
  • kuru cilt,
  • anormal saç dokusu,
  • kafa derisi püstülleri,
  • saç ve saç derisinin yağlılığı ve kuruluğu,
  • döküntü,
  • kovanlar,
  • uygulama yeri reaksiyonları veya
  • baş ağrısı.

Nizoral Şampuan Nasıl Kullanılır​

Şampuanı, etkilenen bölgenin nemli cildine ve bu bölgeyi geniş bir kenar boşluğuna uygulayın. Köpürtün, 5 dakika yerinde bırakın ve ardından su ile durulayın. Şampuanın bir uygulama dozu yeterli olmalıdır.

Hangi İlaçlar, Maddeler veya Takviyeler Nizoral Şampuan ile Etkileşir?​

Nizoral diğer ilaçlarla etkileşime girebilir. Kullandığınız tüm ilaçları ve takviyeleri doktorunuza bildirin.

Hamilelik ve Emzirme Döneminde Nizoral Şampuan​

Hamilelik sırasında, Nizoral sadece reçete edildiğinde kullanılmalıdır. Fetus için zararlı olabilir. Hamileyseniz veya tedavi sırasında hamile kalmayı planlıyorsanız doktorunuza söyleyiniz. Bu ilacın anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmiyor. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.

esrose

esrose

Üye
ben ilk nizoralle sonra plasenta şampuanla yıkıorum, bıktım valla ya ömrümü yedi şu saçlar

H

haNzade

Üye
arkadaşlar kepek, kaşıntı ve dökülme için bu şampuanı mutlaka kullanmışsınızdır lütfen deneyimlerinizi belirtinnnnnnn

A

adamavi

Üye
bana doktorum bu şampuanı önermişti fakat pahalı ve bulamıyabilirsin demişti bende bulamadım

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

A
Cevaplar
1
Gösterim
302
Esra
M
Cevaplar
0
Gösterim
120
mirge
M
H
Cevaplar
0
Gösterim
134
H
L
Cevaplar
1
Gösterim
213
moonlife
M
H
Cevaplar
1
Gösterim
226
A
B
Cevaplar
2
Gösterim
398
Mecnun Ç.
M

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
0
Toplam ziyaretçi
0
Robots
53
Üst Alt