Proscar Saça Faydaları ve Zararları

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Chemist
  • 2K Görüntülenme
  • 3 Yorum
C

Chemist

Onursal Üye
Moderatör
Mesajlar
111
Puanları
16
Androgenetik alopesi saç dökülmesi için en çok kullanılan proscar ilacı bir çok kişide saç dökülmesini önlemede faydası olan bir antiandrojen etkiler gösterir bu tip dökğlmeler başta erkekler olmak üzere kadınlarda da görülme sıklığı günümüzde artış göstermiştir. Halk arasında erkek tipi saç dökülmesi olarak bilinen bu rahatsızlık özellikle genç erkekleri olumsuz etkilemekte psikolojik sorunlara girmelerine sebep olabilmektedir. Bu saç dökülmesi tedavisinin kesin bir çözümü bulunamamıştır, çalışmalar devam etmekte altta yatan biyolojik faktörler araştırılmaktadır. Ancak bir çok çeşitli tedaviler ile dökülmeler önlenebilmekte kellik oluşması önlenebilmektedir. Bunun için vakit kaybetmeden tedaviye başlanılması gerekli ilaçlar losyonlar düzenli olarak uzun yıllar kullanılması gerekir.

Proscar Saça Faydaları ve Zararları.jpg


Finasterid en sık kullanılan ilaçtır günde 1 mg günün aynı saatinde almak yeterli olur. Ancak sadece finasterid değil diğer anti androjen losyonlar ile büyüme uyarıcı losyonlar da kullanmak gerekir.

Finasterid günde kaç mg kullanılmalı?​

Kliniğimizdeki hastalar için olduğu gibi hekiminizin size özel olabilecek tavsiyelerine uymalısınız. Finasterid, tip II 5 alfa redüktaz enzimini kalıcı olarak bağlar, bu nedenle Finasterid'in etkileri bir günden daha uzun sürebilir. Bazı durumlarda alternatif gün ve haftada iki kez rejimler yine de istenen bir etkiye sahip olabilir.

3 yıldır Finasteride kullanmama rağmen herhangi bir olumlu gelişme olmadı​

Erkek tipi saç dökülmesinin durumu ilerleyici olduğu için sonuçları görüyorsunuz. Bu, zamanla ilerlemeye devam ettiği anlamına gelir. Araştırmalar, terminal kılların ortalama %26'sının 5 yıl sonra döküldüğünü göstermektedir. Hiçbir değişiklik görmüyorsanız, ilaç ilerlemeyi azaltıyor ve bu da olumlu bir sonuç.

Bir yıllık tedaviyle gerçekten iyi sonuçlar alırsam kullanmayı bırakmam gerekir mi?​

6 ila 12 ay içinde tedavinin tüm faydalarını kaybedersiniz ve yeniden başlarsanız, bir yıl önce başladığınız zamandan daha düşük bir temel çizgide olacaksınız. Finasterid sadece onu aldığınızda işe yarar ve durup başlamanın, sürekli olarak almak kadar iyi sonuçlar getirmesi pek olası değildir.

Finasterid Vücut Kıllarını Etkiler mi?​

Finasterid kafa derisinin yeni saç büyümesine yardımcı olabilirken, vücut tüylerinin etkilendiğini gösteren hiçbir kanıt yoktur. İlacın alınmasının vücut kıllarının daha kalın ve daha hızlı uzamasına neden olacağı yaygın bir yanılgıdır.

Diğer ilaçlarla birlikte kullanımı​

Finasterid ile etkileşime girebilecek 21 ilaç vardır. Etkileşimlerinin tam kapsamı burada bulunabilir. Bunu diğer ilaçlarla karıştırırken ana tavsiyelerden biri, baş dönmesi meydana gelebileceğinden çok hızlı ayağa kalkmamaktır.

Proscar kullanmayı unutursam​

Bir dozu kaçırırsanız panik yapmayın olur. Mükemmel bir dünyada, ilaç programınızla tutarlı olmaya çalışın. Ancak, bir dozu atladığınızı fark ederseniz, bir sonraki doz zamanınızı bekleyin ve normal şekilde devam edin. Çift doz yapmayın.

Finasterid kullananlar deneyimlerinizi bu başlık altından yazalım etkisi hakkında birbirimize yardımcı oluruz.
 
Y

Yasin

Üye
Mesajlar
4
Puanları
1
Proscar mı propecia mı kullanılmalı ikisi arasında fark var mıdır?
 
C

Corleone

Üye
Mesajlar
4
Puanları
1
Proscar mı propecia mı kullanılmalı ikisi arasında fark var mıdır?
İkiside aynı erken maddeye sahip tek fark biri proropeci kozmetik diğeri prostat sağlığı kategorisi vergiler farklı
 
A

Aydar

Üye
Mesajlar
7
Puanları
1
saç ekimi sonraso xpecia tablet kullanıyorum lakin proscar da önerildi yorumlara baktığımda proscar daha etkili oluyor diyen var forumda kimisi etki olmadı derken kimisi de çok yan etki gördüklerini dile getiriyor xpecia proscar ile birlikte kullanmak sorun teşkil eder mi?
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
6
Gösterim
438
Limasi
L
P
Cevaplar
1
Gösterim
515
Panelist
Panelist
R
Cevaplar
2
Gösterim
341
O
L
Cevaplar
1
Gösterim
350
Payitaht
P
H
Cevaplar
2
Gösterim
472
E
Akhan
Cevaplar
7
Gösterim
642
H

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
11
Çevrim içi ziyaretçiler
10
Toplam ziyaretçi
21
Robots
4
Üst Alt