Proscar ve Propecia Farkı?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi OxyGeN
  • 942 Görüntülenme
  • 4 Yorum
O

OxyGeN

Üye
Proscar ve Propecia Farkı?

Arkadaşlar bu ki ilacın etken maddesi aynı ama bildindiği üzere aralarında bir kaç farklı özellik vardır. Proscar ilacı prostat hastalarına yönelik üretilmiş ilaç içinde 5 mg finasterid bulunmaktayken propecia ilacında ise etken madde oranı 1 mg. Aralarında şekil olarak proscar uzay kapsülü şeklinde çokgen tasarımı bunun bir anlamı olmasa da sanki bölünebilir olarak üretildiğini gösteriyor. Propecia ise bölünmesini önlemek için yapıldığını düşünenler oldukça fazla. Diğer bir durumda propecia günlük yeterli doz olarak 1 mg içeriyor ve ülkemizde kozmetik sınıfına girdiği için fiyatı pahalı. Aslında saç dökülmesi de bir hastalık ama kozmetik olarak geçiyor sizce bu doğru bir yaklaşım mı? Propecia içinde hedef saç hücrelerini hedef alması için üretilmiş bir planlamada olduğunu düşünüyorum. Etkinlik yan etki taşıyıcı madde vs yada hiç bilmediğimiz bir farkı olabilir mi ? İki ilacı da kullananlar azda olsa herhangi bir fark gözlemleyebildi mi ?

L

lusyus

Üye
Üye
ikisini de kullandım araların hiçbir fark yok

C

Chrisis

Üye
Üye
her nedense propecia sanki daha etkili olduğuna dair bir kanı var çok yorum okudum bu durum placebo etkisi mi yoksa başka bir sebep mi belli değil

E

Emirhan

Üye
proscarı böldüğümüz zaman etkisi azalıyormuş öyle duymuştum ilaç jelatin kaplı etkisi azalmaması için.

Ben proscar da kullandım propeciada hiç etkisi olmadı faydası sıfır

PLAYMAKERS

PLAYMAKERS

Üye
Herhangi bir fark yok saç için 1 mg yeterli olduğu için propecia 1 mg olarak satılıyor

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
6
Gösterim
373
Limasi
L
P
Cevaplar
1
Gösterim
468
Panelist
Panelist
R
Cevaplar
1
Gösterim
288
S
L
Cevaplar
1
Gösterim
314
Payitaht
P
H
Cevaplar
2
Gösterim
431
E
Akhan
Cevaplar
6
Gösterim
512
Orçun
O

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
2
Toplam ziyaretçi
2
Robots
2
Üst Alt