RU58841 kullananlar deneyimlerini aktarabilir mi?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Uzman
  • 340 Görüntülenme
  • 2 Yorum
Uzman

Uzman

Üye
Moderatör
Mesajlar
66
Puanları
0
RU58841 Setipiprant Kullananlar


RU58841 setipiprant her ikisini birlikte kullananlar erkek tipi saç dökülmesini önlemede başarı sağlaması açısından kullanımı hakkında değerlendirmeye aldık. Ru58841 erkek tipi kellik (MPD) olarak da bilinen androjenik alopesi tedavisi için oluşturulmuş bir araştırma ilacıdır.

Araştırmada, saç dökülmesine karşı mücadelede çok etkili ve muhtemelen en iyi bileşik olduğu gösterilmiştir. Mali nedenlerden dolayı araştırmalar birkaç yıl önce durduğundan çok fazla veri yok. Bununla birlikte, RU58841'in MPD'ye karşı bir sonraki büyük şey olduğu birçok kez kanıtlanmıştır.

Bu yazıda size bu bileşiğin nasıl çalıştığını ve saç dökülmesi protokolünüzde nasıl kullanabileceğinizi açıklayacağız.

RU58841, Roussel Uclaf adlı bir Fransız şirketi tarafından yaratılan ve araştırılan bir anti-androjendir. RU58841'in, DHT'nin kafa derisi saç reseptörlerine ulaşmasını engelleyebilen güçlü bir androjen reseptörü inhibitörü olduğunu keşfettiler.

RU58841 ile ilgili araştırmalar, potansiyel mali kaygılar ve etkinlik nedeniyle durduruldu. Daha sonra Prostrakan adlı bir şirket tarafından satın alındı ve RU58841'i PSK3841 olarak yeniden adlandırdılar ve üzerinde birkaç çalışma yaptılar.

RU58841 Saç Dökülmesini Nasıl Engeller?​

Öncelikle saç dökülmesinin nasıl oluştuğuna ve temel sebebinin ne olduğuna bakalım.
Erkeklerde saç dökülmesi yaygındır. 30 yaşın altındaki yetişkinlerin %20'sinin saç dökülmesi yaşadığı ve 35 yaşına kadar zaten %40 olduğu tahmin ediliyor. Gördüğünüz gibi, erkeklerin saç dökülmesi yaşaması çok yaygın, bu yüzden bundan utanmanıza gerek yok.

Neredeyse tüm MPB vakalarında, yüksek DHT seviyeleri ile ilgilidir. DHT, vücudunuzdaki birçok süreçten sorumlu bir erkek hormonudur. Bununla birlikte, yüksek DHT seviyelerine sahip olmak çoğu zaman saç dökülmesine neden olur.

DHT, kıl foliküllerindeki androjen reseptörüne bağlanarak kılları minyatür hale getirir ve burada RU58841 devreye girer.

RU58841, DHT'nin saç köklerinin AR'sine bağlanmasını bloke ederek çalışır. Saç derinize uygulamanız gereken topikal bir çözümdür ve saçınızı minyatürleşmeye karşı korur.

Araştırmacılar ayrıca RU58841'in hasarlı saç köklerini onarma yeteneğine sahip olduğunu tahmin ettiler, ancak bu konuda daha fazla araştırma yapılması gerekiyor.

Pek çok saç dökülmesi tedavisi incelenmiştir, örneğin Finasteride ve Dutasteride, ancak her ikisi de ağızdan alınmaları ve DHT seviyenizi içeriden bloke etmeleri gerektiğinden RU58841'den farklı çalışıyor gibi görünmektedir.

Ru58841 Nasıl Kullanılır​

RU58841'in kullanımı kolaydır. Bir şişe satın aldığınızda, saç derinize veya erkek tipi kelliğe eğilimli bölgelere uygulayabileceğiniz bir damlatıcı alacaksınız. Bazı insanlar, aynı işlevi gören tozla kendi çözümlerini yapmayı sever.

Çoğu kullanıcı, solüsyonu parmaklarıyla yaymayı ve saç derisine sürmeyi sever. Bu protokol tam anlamıyla yaklaşık 1 dakika sürer ve her gün yapılması gerekir.
Ayrıca RU58841'i duş aldıktan ve saçınızı kuruttuktan sonra 20 dakika içinde uygulamanız şiddetle tavsiye edilir.

Günde 5 mg, bu bileşikle başlarken en çok kullanılan ortalama RU58841 dozudur.
Bazı kullanıcılar günde 75 mg veya 100 mg'a çıkıyor, ancak bu yalnızca ciddi vakalarda. Sadece 50 mg ile başlayıp oradan devam etmenizi öneririz. Çalışırsa, dozu değiştirmemelisiniz.

Gerçek sonuçları görmek için RU'yu daha uzun bir süre kullanmanız gerekir. Bu nedenle, tutarlı kalmak ve bunu günlük bir ritüel haline getirmek çok önemlidir . Bazı insanlar harika sonuçlar elde etmek için aylarca kullanır, ancak kullanmayı bıraktıktan sonra kaybolduğunu görmek için.

Bir araştırma , 4 hafta sonra saç folikülünün normale döndüğünü ortaya koydu.

RU58841 Yan Etkileri​

RU58841 hala deneysel bir ilaçtır ve insan üzerinde çok fazla deneme yapılmamıştır. Aslında, sadece 2 veya 3 insan denemesi var ve bu sonuçlar yayınlanmadı.

Bununla birlikte, RU'nun Faz 3 denemelerinde yer alması, çok fazla olumsuz etki olmaksızın çok umut verici olduğu anlamına gelir.
RU58841'in yan etkileri hakkında çok fazla klinik veri bulunmamaktadır. Bununla birlikte, birçok anekdot deneyimi bize çok fazla yan etkisinin olmadığını ve genellikle iyi tolere edildiğini öğretti.

RU temel olarak androjen reseptörlerini bloke eder, bu da kan dolaşımına bir miktar sıvı girerse vücuttaki diğer androjen reseptörlerini de bloke edeceği anlamına gelebilir.

Bu, Erektil disfonksiyon, beyin sisi, düşük libido, yorgunluk gibi DHT ile ilgili bazı yan etkilere yol açabilir. Bazı insanlar alerjik olabilir ve biraz cilt tahrişi görebilir.
 
J

Jeff

Üye
Mesajlar
6
Puanları
1
Bir ay önce yurt dışından aldığım ru58841 yaklaşık 35 gündür kullanıyorum şuanlık iyi gibi gidiyor sağlıklı yorum için 3 ay kullanmak gerek diye düşünüyorum eğer etkili olırsa yakında fotolar paylaşıcağım kullanmadan önceki hali şuan hali diye sağlıklı yorum yapabiliriz o zaman.
 
R

Rigel

Üye
Mesajlar
1
Puanları
1
Arkadaşlar forumda uzun süre Ru kullanan arkadaşlar var sonuçları paylaşabilir mi?
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
6
Gösterim
318
Limasi
L
P
Cevaplar
1
Gösterim
425
Panelist
Panelist
R
Cevaplar
1
Gösterim
258
S
L
Cevaplar
1
Gösterim
285
Payitaht
P
H
Cevaplar
2
Gösterim
384
E
Akhan
Cevaplar
5
Gösterim
442
Alcapone
A

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Sponsor Bağlantı

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
41
Çevrim içi ziyaretçiler
24
Toplam ziyaretçi
65
Robots
12
Üst Alt