Saç için avodart kullananlar var mı?

• Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Chemist
  • 941 Görüntülenme
  • 4 Yorum
C

Chemist

Onursal Üye
Moderatör
Saç için avodart kullananlar var mı, konudan yorumlarını yazabilirler. Avodart ilacı dutasterid adlı aktif madde içeren bir ilaçtır. Dutasterid, erkeklerde prostat büyümesini tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır, ancak bazı durumlarda saç dökülmesi tedavisinde de kullanılır.

Saç için avodart kullananlar var mı.jpg

Saç dökülmesi, erkeklerde genellikle androjenik alopesi (erkek tipi kellik) olarak adlandırılan bir durumdur. Bu durumda, saç kökleri testosteron hormonuna hassastır ve zamanla saç dökülmesine neden olur. Dutasterid, testosteronun daha az etkili bir formuna dönüşmesini engelleyerek saç köklerinin daha uzun süre hayatta kalmasına yardımcı olur.

Dutasterid, saç dökülmesi tedavisinde Finasterid ile benzer bir etkiye sahiptir. Ancak, Finasterid'in sadece birkaç tür saç dökülmesini tedavi edebildiği bilinmektedir. Dutasterid, daha fazla saç dökülmesi türünü tedavi edebilir ve saç büyümesini daha da iyileştirebilir.

Avodart'ın saç dökülmesi tedavisinde kullanımı, doktorunuz tarafından önerilir ve bu ilacın kullanımı ile ilgili herhangi bir yan etki veya risk hakkında bilgi almak için doktorunuza danışmanız önemlidir.

Saç için avodart nasıl kullanılır?​

Avodart, erkeklerde saç dökülmesi (androgenetik alopesi) tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Avodart etken maddesi olarak dutasterid içerir ve saç dökülmesine neden olan hormonların üretimini azaltarak saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur.

Avodart, bir doktor tarafından reçete edilmelidir ve kullanım talimatlarına sıkı sıkıya uyulmalıdır. Genellikle günde bir kez 0.5 mg'lık bir kapsül şeklinde kullanılır.

Avodart kapsüllerini yemeklerle birlikte yutmanız önerilir. Kapsülleri çiğnemeyin veya kırmayın, bütün olarak yutun. İlacın etkisini göstermesi için düzenli olarak kullanılması gerekir.

Avodart'ın yan etkileri arasında cinsel isteksizlik, göğüs büyümesi, göğüs ağrısı, meme hassasiyeti, testis ağrısı, cilt döküntüleri ve alerjik reaksiyonlar gibi bazı istenmeyen etkiler bulunabilir. Eğer herhangi bir yan etki yaşarsanız, hemen doktorunuzu bilgilendirin.

Not: Lütfen unutmayın, bu bilgiler yalnızca genel bilgilendirme amaçlıdır ve sağlık sorunlarınızda bir doktora danışmadan önce tıbbi tavsiye olarak kullanılmamalıdır.

B

Batuhan

Üye
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım benim sorunum şu şekilde, saç dökülmesini durduramadığım için bugün avodart kullanmaya başladım. Yaklaşık 13 aydır finasterid kullanıyorum. Maalesef saçlarım açılmaya devam etti hiç etkisi olmadı ve önlerim seyreldi durumum cidden çok kötü. Önler çok seyrek küçük küçük boşluklar oluştu. Finasteritten yan etki hiç görmedim ama dutasteritten görürmüyüm bilmiyorum.Tek isteğim ilacın işe yaradığına dair bir etki görmek.

Saç dökülüyor tamam ama finasterid ve minoxidil kullanmama rağmen kelleşmek cidden bitiriyor adamı. Tedaviye hiç umudum kalmadı bu durum bitiriyor adamı.

L

Locatinon

Üye
Hocam ailenizki genetik dökülme durumu nedir?

B

Batuhan

Üye
Hocam baba tarafım saçları var ama hep seyrek hafif kek denilecek durumda benimde aynı saç tipine sahibim ileride aynısı gibi olma durumum var

Y

Yeniçeri

Üye
Hocam baba tarafım saçları var ama hep seyrek hafif kek denilecek durumda benimde aynı saç tipine sahibim ileride aynısı gibi olma durumum var
Yaşınız kaçtı dutasterid uzun süre kullanılacak bir ilaç değil düzelmeyen yan etkiler yaşayabilirsin

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

M
Cevaplar
6
Gösterim
368
Limasi
L
P
Cevaplar
1
Gösterim
456
Panelist
Panelist
R
Cevaplar
1
Gösterim
280
S
L
Cevaplar
1
Gösterim
303
Payitaht
P
H
Cevaplar
2
Gösterim
416
E
Akhan
Cevaplar
6
Gösterim
486
Orçun
O

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
20
Toplam ziyaretçi
60
Robots
3
Üst Alt