Şampuana aspirin koymak saçı uzatır mı?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Yasmina
  • 194 Görüntülenme
  • 1 Yorum
Yasmina

Yasmina

Üye
Mesajlar
8
Puanları
1
Aspirinin faydaları, ateş, ağrı ve sızılardan geçici olarak kurtulmaktan çok daha fazladır. Çoğu insan, doğru şekilde alındığında sizi kalp krizi veya felçten koruyabileceğini bilir. Araştırmalar, bazı kanserler ve Alzheimer hastalığı riskini azaltabileceğini düşündürmektedir. Ancak aspirinin başka birçok potansiyel sağlık, güzellik ve kişisel faydası vardır. Ecza dolabınızdaki şişenin sizin için yapabileceği harika şeylerden bazılarını keşfedin.

Nemlendirici nitelikleri nedeniyle, yüz yıkama ürünlerinde bulunan aynı salisilik asit aynı zamanda birçok kepek şampuanının da bir bileşenidir. Zeichner, "Aspirini şampuanla karıştırıp kafa derinize uygulamak, kepeğe neden olan kafa derisi iltihabını azaltmaya ve ciltteki pulları pul pul dökmeye yardımcı olabilir" diyor.

Karışımı yapmak için iki veya üç kaplanmamış aspirini ezin ve saçınızı her yıkadığınızda kullandığınız normal şampuan miktarına karıştırın. Karışımı saçınıza masaj yaparken saç derinize odaklanın ve durulamadan önce üç ila beş dakika bekletin.

Aspirin içerisindeki salisilik asit saç dökülmesine sebep olan yüksek orandaki prostaglandin D2 proteinini saç dökülmesini ve kepeklenmeyi önlüyor.

Aspirinleri 500 mg olan 3-4 adet ezerek un haline getirin. Normalde kullandığınız şampuanla aspirini karıştırın. Saçlarınızı ilk önce ılık su ile yıkayın avucunuza yeteri miktarda şampuanı döküp saç telinizi masaj yaparak 3-5 dakika yıkayıp durulayın.

Aspirin saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırarak saçların daha fazla beslenmesini sağlayıp hızlı saç uzamasına yardımcı olur.

Saç dökülmesi yaşayan kişilerde prostaglandin D2 üretiminin yüksek olduğu düşünülüyor. Salisilik asit yüksek miktardaki pgd2 oranını azaltarak etki eder.
 
Mina

Mina

Üye
Mesajlar
11
Puanları
1
Saç uzatmak için zeytinyagını ısıt ılık bir şekilde sac diplerine ve uçlarına masaj yaparak sürüm 40 dakika beklet ve yıkayın.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

A
Cevaplar
1
Gösterim
225
Esra
M
Cevaplar
0
Gösterim
71
mirge
M
H
Cevaplar
0
Gösterim
86
H
L
Cevaplar
1
Gösterim
151
moonlife
M
H
Cevaplar
1
Gösterim
172
A
B
Cevaplar
2
Gösterim
296
Mecnun Ç.
M

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Sponsor Bağlantı

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
63
Çevrim içi ziyaretçiler
37
Toplam ziyaretçi
100
Robots
6
Üst Alt