Saw palmetto işe yarıyor mu?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Yeşil
  • 287 Görüntülenme
  • 2 Yorum
Y

Yeşil

Üye
Mesajlar
18
Puanları
1
Erkek tipi saç dökülmesini önlemek için finasterid yada dutasterid ilaç kullanımına alternatif olarak saw palmetto yaygın olarak kullanılır. Bu bitkisel yağ prostat kanseri yada dht'ye bağlı olarak gelişen saç dökülmesini azaltmada etkisi olduğu bazı sınırlı çalışmalarda görülmüştür. Ancak bu etkisi çok sınırlı sayıda çalışmada görülmüştür kesin etkili oluyor demek şuan için bilinmemektedir. Genetik yatkınlığı bağlı olarak gelişen saç dökülmesini önlemede saw palmetto işe yarar mı diye akıllara bir çok soru gelmektedir. Bu sorunum cevabını kişiden kişiye göre değişmekle birlikte ortalama olarak etkileri bulunmaktadır. Bu etkileri daha çok dökülmeleri hafifletme olarak görülür.

Saw palmetto cüce palmiye denilen ağacın meyvelerinden elde edilen bir ekstrattır. Kullanan hastaların yaklaşık %90'nında etkili olmakta, etkisini 4-6 haftada göstermekte ve ciddi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Saw palmettonun, kanseri teşvik eden hormonların seviyeleri üzerinde etkisi olduğu görüldüğünden, bu özelliğinin prostat kanserine karşı kullanılması çalışmaları günümüzde devam etmektedir. Saç dökülmesi yada prostat hastalığı için ayrı oranlarda ve sürelerde kullanımı vardır.

Arkadaşlar saç için saw palmetto kullanan faydasını gören var mı? Dökülmeleri önlemede finasterid kadar etkisi oluyor mu?
 
O

Onex

Üye
Mesajlar
4
Puanları
1
Genetik dökülme için hiç faydası yok finasterid ile kıyaslama yapılamaz hatta finasterid bile etki zor gösteriyorken bu hiç etkisi olmaz.
 
S

Serdar

Üye
Mesajlar
13
Puanları
1
Benim peder prostat için kullandı faydasını görmedi şimdi avodart kullanıyor
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

P
Cevaplar
1
Gösterim
541
Yalçınakan
Y
K
Cevaplar
1
Gösterim
210
M
G
Cevaplar
3
Gösterim
430
T
K
Cevaplar
1
Gösterim
286
yenike
Y
C
Cevaplar
3
Gösterim
445
letter
L
C
Cevaplar
1
Gösterim
908
Fearless
F

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
0
Çevrim içi ziyaretçiler
1
Toplam ziyaretçi
1
Robots
3
Üst Alt