Saw Palmetto Saça Faydaları

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Chemist
  • 272 Görüntülenme
  • 2 Yorum
C

Chemist

Onursal Üye
Moderatör
Mesajlar
111
Puanları
16
Saw Palmetto Saça Faydaları


Saç büyümesinin doğal döngüsünün bir parçası olarak herkes bir dereceye kadar saç dökülmesi yaşar. Ancak aşırı miktarda saç kaybediyorsanız (günde 100 telden fazla), altta yatan bir sorun olabilir. Neyse ki saç sağlığı için saw palmetto gibi doğal destekler var. Bu palmiye benzeri bitkinin birçok sağlık yararı vardır.

Saw palmetto nedir ve ne işe yarar?​

Saw palmetto, uzun, testere dişli yaprakları olan bir bitkidir. Küçük bir çalı olarak büyüyebilir veya bazı iklimlerde 10 fit yüksekliğe ulaşabilir. Bitkinin beyaz çiçekleri ve olgunlaştığında siyaha dönen sarı meyveleri vardır. Bu bitkinin oldukça zengin bir geçmişi var: Yerli Amerikalılar, palmetto meyvelerini yüzlerce yıldır gıda ve doğal ilaç olarak kullandılar. Daha sonra, 20. yüzyılın başlarında, erkekler meyveleri idrar yolu sorunları için, sperm üretimini artırmak ve hatta libidoyu artırmak için kullanmaya başladı.

Hepsinden iyisi, testere palmetto vücuttaki sağlıklı DHT seviyelerini doğal olarak destekleyebilen bitki bazlı özler içerir ve bu da saç büyümesini desteklemeye yardımcı olabilir. Saw palmetto'nun aktif bileşenleri arasında yağ asitleri, bitki sterolleri ve şekerler bulunur. Haplar, kurutulmuş meyveler, sıvı veya toz kapsüller halinde bulunur.

Saw palmetto'nun saça faydaları​

Saç sağlığı için testere palmetto almak, bitki testosteronun saç köklerini küçülterek saçın incelmesine katkıda bulunan vücutta doğal olarak oluşan bir hormon olan DHT'ye dönüşmesini engelleyen bileşenler içerdiğinden son yıllarda çok popülerlik kazanmıştır .
Androjenik alopesi erkek tipi kellik olan 10 erkek üzerinde 2002 yılında yapılan bir çalışmada , katılımcıların %60'ında bir iyileşme oldu. Daha sonra 2004 yılında yapılan bir çalışmada 34 erkek ve 28 kadına topikal olarak saç derisine testere palmetto özü uygulandı. Katılımcıların yüzde altmış yedisi, kafa derisi sebum üretiminde bir azalma görürken, %35'i saç yoğunluğunda artış yaşadı ve bu, testere palmetto'nun hem kadınlar hem de erkekler için faydalarını gösterdi.

Saw palmetto'nun diğer faydaları​

Saw palmetto, saç sağlığını desteklemek için çekici bir seçenektir. Bazı durumlarda, testere palmetto, düşük cinsel dürtü, düşük sperm sayısı, diyabet, prostat kanseri, bronşit ve daha fazlasını içeren durumlar için bir tedavi şekli olarak kullanılmıştır.
 
F

fantastik78

Üye
Mesajlar
6
Puanları
1
Dostlar, selamlar saç için saw palmetto hangi ürün kullanılmalı? Yağ asit ve toz kapsül içeren ürünler var. Yağ kapsülü olnan 160 mg toz kapsül olan 320 mg diyor. Pr. Server Serdaroglu bana byopecia multiplex önermişti ve içinde 200 mg saw palmetto vardı.

Bir ürün buldum bir tabletinde 500 mg saw palmetto var. Sizce 500 mg mı alayım yoksa tableti bölüp 250 şeklinde mi alayım günlük?
Ayrıca sürekli mi kullanılmalı yoksa belli süreler kullanıp ara mı verilmeli? Minoxidil ile birlikte biotin ve saw palmetto kullanmak istiyorum üçü birden daha etkili sonuç verebilir.
 
H

hakandogan

Üye
Mesajlar
17
Puanları
1
Toz kapsülü alın günlük kullanımında ne yazıyorsa onu kullan
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

P
Cevaplar
1
Gösterim
546
Yalçınakan
Y
K
Cevaplar
1
Gösterim
212
M
G
Cevaplar
3
Gösterim
432
T
K
Cevaplar
1
Gösterim
288
yenike
Y
C
Cevaplar
3
Gösterim
446
letter
L
C
Cevaplar
1
Gösterim
909
Fearless
F

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
24
Toplam ziyaretçi
64
Robots
5
Üst Alt