Badem yağı ve sarımsak yağı saça nasıl uygulanır?

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi esrose
  • 190 Görüntülenme
  • 0 Yorum
esrose

esrose

Üye
Mesajlar
26
Puanları
1
Badem yağının saç uzatmada etkili olduğunu kanıtlayan klinik deneyler yoktur. Fakat badem yağı saçları daha güçlü hale getirebilir ve kırık uçlara daha az eğilimli hale getirebilir.

Sarımsak saça iyi gelir mi?​

Badem yağı yüksek miktarda E vitamini içerir, bu da doğal bir antioksidan etkisi vardır. Antioksidanlar saçınızın etrafındaki çevresel stresle mücadele ettiğinde, saçlarınız daha genç ve sağlıklı görünür.

Sarımsak saça iyi gelir mi?​

Kısa cevap, evet. Topikal olarak veya diyetinizin bir parçası olarak kullanılan sarımsak, saç büyümesine yardımcı olabilecek özelliklere sahiptir, ancak daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır. İşte saç büyümesine yardımcı olabilecek faydalar:

Sarımsağın besleyici faydalarından bazıları saçınıza kadar uzanabilir. Çiğ sarımsak, tümü sağlıklı saçı destekleyen B-6 ve C vitaminleri, manganez ve selenyum gibi vitamin ve minerallerde yüksektir.

Sarımsakta bulunan doğal antimikrobiyal ve antifungal özellikler de saça fayda sağlayabilir, çünkü bu özellikler bakterileri öldürmeye ve mikroplarla savaşmaya yardımcı olarak sizi ve saç derinizi sağlıklı tutar.
2016 yılında yapılan bir araştırma , sarımsağın keratinositleri ultraviyole (UV) hasarından koruduğunu ve yaşlanma görünümünü azaltmaya yardımcı olabilecek bir malzeme olarak umut vaat ettiğini buldu. Keratinositler, keratin üreten deri hücreleridir. Bu hücreler, saç derinizdeki cilt dahil olmak üzere cildinizin dış tabakasında ve saç köklerinizde bulunur.

Araştırma umut verici olsa da, sarımsağın saça olan faydalarını doğrulamak için daha fazla bilimsel kanıta ihtiyaç var.

Badem yağı ayrıca pul pul kafa derisi (seboreik dermatit) ve kafa derisi sedef hastalığı için bir tedavi olarak da kullanılabilir.

Badem yağı ve sarımsak yağı Karışımı Hazırlanışı


Malzemeler

  • 1 Çay Kaşığı Sarımsak Yağı
  • 1 Tatlı Kaşığı Badem Yağı

İsteğe bağlı olarak susam yağı, çam yağı, sarımsak yağı, ısırgan yağı, badem yağı ve zeytinyağıda karışıma ekleyebilirsiniz. Bu yağlardan oluşan karışım, gece yatmadan önce kafadaki noktalar uyararak masaj yapılır.

Bir çay kaşığı sarımsak yağı ile bir tatlı kaşığı badem yağını bir kap içerisinde karıştırın. Sonrasında birbirlerine tamamen geçmeleri için çay kaşığı ile karıştırıp saç diplerine yedirin. Gece yapıp sabaha kadar beklesin sonrada saçınızı yıkayın. Yada akşam yapın 1 saat bekletip ılık su ile saçınızı yıkayın.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

O
Cevaplar
9
Gösterim
673
O
L
Cevaplar
2
Gösterim
452
murphy
M
K
Cevaplar
3
Gösterim
3K
AhmetCan
A
L
Cevaplar
1
Gösterim
434
Ersan
E
T
Cevaplar
0
Gösterim
354
tarcin
T
Realty
Cevaplar
1
Gösterim
724
F

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
22
Toplam ziyaretçi
62
Robots
2
Üst Alt