Saç Çıkaran Serum Yorumları

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Chemist
  • 335 Görüntülenme
  • 4 Yorum
C

Chemist

Onursal Üye
Moderatör
Mesajlar
111
Puanları
16
Erkek tipi saç dökülmesini önlemek için ne kadar vitamin, şampuan, bitkisel losyon ve serumlar kullansanızda istediğiniz etkiyi alamayabilirsiniz. Genetik kaynaklı dökülmenin altında yatan etkenler hormonlar olduğundan dolayı bu süreçte vitaminlerin, minerallerin ve bitkisel esktrelerin çok fazla işe yaradığını göremiyoruz. Bu tip dökülme biyolojisi altında yatan etkenler çok karmaşık. Erkeklik androjen hormonu olan testosteron dokularda etkili olabilmesi için bir kısmı dht hormonuna dönüşürek etkili olur. Dht hormonu saç kökü derma papila hücreleri içine bağlanarak köklerin saç üretici protein yapımını durdurmaya başlar. Dht beraberinde prostaglandin D2 denilen lipit bileşeni artırarak saçların beslenmesini ve oksijen almasını engellemeye başlar. Bu süreçte saç derisinde bazı fizyolojik olaylar başlar. Deride sertleşme, köklerde kolajen birikmesi, saç köklerinin sıkışması gibi zincirleme reaksiyonlar oluşur. Tüm bunların sonucunda saç kökleri kıl üretmez hale gelir ve sonucunda kalıcı kelliğe doğru ilelerleme başlar.

Androjen kaynaklı saç dökülmesini önlemek için sıklıkla kullanılan losyon olan estradiol losyonun başarılı olduğunu görüyoruz. Altında yatan etkinin ise azalan dht'nin yerine östrojenin bağlanmasını sağlıyoruz. Bu şekilde androjen hormonlarının olumsuz etkisinden hücreler kurtulmaya başlıyor. Estradiol losyon içerisinde hem dht hormonunu azaltan anti androjen ilaç hem de saçların dht'nin verdiği zararı ortadan kaldıran aynı zamanda etkili bir saç büyüme uyarıcı olan estradiol valerat hormonu bulunmaktadır. Kullanıcı deneyimlerinde bu hormonların sistematik dolaşıma katıldığı ancak kişiyi rahatsız edecek yan etkilere sebep olmadığı görüldü. Estradiol valerat saç köküne bağlı olan sebum hücrelerinin aşırı yağ üretmesini engelleyerek kıl kökünde oluşan iltihap oluşmasının önüne geçer. Aşırı saç yağlanması da dökülmeleri tetikleyen bir unsurdur. İltihabı yangıyı başlatarak olumsuz etkilere sebep olabilir. Serum içindeki etken maddeler sayesinde saç köklerinde rahatlama, dökülmüş saç köklerinin tekrar aktifleşmeye başlaması gibi bir olumlu etkiler görülür. Estradiol losyon içine etken maddelerin deri altına süratle yeterli miktarda geçişi olması için dmso çözücü bileşeni katılır. Ayrıca losyon içine katılan A, D3, C vitaminleri, azelaik asit kökler için son derece faydalı etkiler yaparak sağlıklı saç oluşmasına büyük destek sağlar.

Estradiol losyon kullanan arkadaşlar olumlu yada olumsuz yorumlarını konu altından deneyimlerini paylaşırlarsa kullanmayı düşünen arkadaşlara ön bilgilendirme yapmış olur.
 
Apocalypse

Apocalypse

Üye
Mesajlar
22
Puanları
1
Üç aydır estradiol losyonu kullanıyorum çok etkisi yoktu ama dmso ekledikten sonra dökülmeleri önlediğini söyleyebilirim ancak yan etkide çok az yapıyor
 
T

Tecrübe

Üye
Mesajlar
6
Puanları
1
Çok fazla etkisini göremiyorum kullanalı 6 ay oldu herşeyi aynı şekilde yaptım
 
K

Kaandemir

Üye
Mesajlar
20
Puanları
1
Çok fazla etkisini göremiyorum kullanalı 6 ay oldu herşeyi aynı şekilde yaptım
Proscar yada dutasterid oral kullanmada bile 6 ayda hiç gözle görülür etki olmuyor losyonda 1 yıl kullanmak gerekli
 
B

Bilgili

Üye
Üye
Mesajlar
50
Puanları
6
Mesoplex geldi bakalım ne olacak
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

O
Cevaplar
9
Gösterim
541
O
L
Cevaplar
2
Gösterim
377
murphy
M
K
Cevaplar
3
Gösterim
2K
AhmetCan
A
L
Cevaplar
1
Gösterim
313
Ersan
E
T
Cevaplar
0
Gösterim
286
tarcin
T
Realty
Cevaplar
1
Gösterim
579
F

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Sponsor Bağlantı

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
23
Toplam ziyaretçi
63
Robots
5
Üst Alt