Tretin Krem Kullanıcı Yorumları

  • Başlangıç tarihi
  • Konu Sahibi Uzman
  • 557 Görüntülenme
  • 2 Yorum
Uzman

Uzman

Üye
Moderatör
Mesajlar
66
Puanları
0
Tretin krem kullanıcı yorumları bu krem içerisinde %0.05 oranında tretinoin vardır 30 gr'lık tüplerde eczanelerde satılır. En yaygın olarak farklı seviyelerde akne tedavisinde ilaç olarak kullanılan tretinoin, retinoidler ilaç sınıfındaki bir A vitamini türevidir. Ayrıca cilt yaşlanması ve koyu lekeler gibi problemleri tedavi etmek için kullanılır.

Tretin Krem Kullanıcı Yorumları.jpeg

Androgenetik alopesi (AGA), saç dökülmesinin en yaygın şekli, daha yaygın olarak erkek tipi kellik olarak bilinir, elli yaşına kadar erkeklerin yüzde 50'sini etkilediğinden, erkeklerde saç dökülmesinin yaygınlığına dikkat etmek de önemlidir.

Tüm bu istatistikleri ve çalışmaları bir araya getirin ve elde ettiğimiz şey, saç dökülmesinin ne kadar yaygın ve yaşamı değiştiren bir şey olduğunu daha iyi anlamaktır.

Ve saç dökülmesiyle uğraşan bu kadar çok erkek varken, uzmanların sürekli olarak topikal tretinoin kullanımı da dahil olmak üzere yeni ve etkili saç dökülmesi tedavisi seçenekleri araması şaşırtıcı olmamalı .

Tretinoin Saç Büyümesi​

Herhangi bir saç dökülmesi tedavisinde olduğu gibi, gerekli özeni göstermeniz, artıları ve eksileri tartmanız ve topikal tretinoinin sizin için doğru çözüm olup olmadığı konusunda sağlık uzmanınızla konuşmanız önemlidir.

Tretinoin Nedir?​

Tretinoin birkaç adla bilinir, ancak nihayetinde, retinoik asit veya retinol A olarak da bilinen A vitamininin bir ilaç türevinin genel terimidir.

Topikal tretinoinin akne tedavisi olarak klinik kullanımı 1960'larda onaylandı , ancak A vitamininin cilt bakımı üzerindeki etkileri üzerine araştırmalar yirmili yaşlara kadar uzanıyor.

Dahası, A vitamininin terapötik kullanımı, karaciğerin gece körlüğünü tedavi etmek için kullanıldığı Mısır'da yaklaşık 3000 yıl öncesine kadar uzanır.

Ancak bunun gerçekten işe yarayıp yaramadığını kesin olarak bilmenin bir yolu olmadığından, devam edeceğiz. 1980'lerde, hem topikal hem de oral formdaki tretinoin, kistik akne de dahil olmak üzere bir dizi cilt rahatsızlığı için popüler bir tedavi haline geldi.

O zamandan beri, tretinoin ve retinoidlerin uygulamaları, ince çizgilerden ve kırışıklıklardan yaşlanma karşıtı ve koyu leke tedavisine kadar her şey dahil olmak üzere cilt bakımı tedavilerinin temelini oluşturacak şekilde kozmetik endüstrisine yayıldı.

Saç Uzatma için Tretin Krem​

Bazı eski araştırmalar, belirli retinoidlerin saç büyüme hızını artırabileceğini öne sürse de, retinoidleri ve minoksidili (daha sonra minoksidil üzerinde daha fazla) keşfetmek için daha büyük kontrollü çalışmalara ihtiyaç olduğunu kabul ediyor ve bu, bazı çağdaş çalışmaların devreye girdiği yer.

Bu çalışmada, erkek tipi kellik olarak da bilinen androgenetik alopesi olan 56 katılımcıya, %0.5'lik bir minoksidil solüsyonu ile birlikte topikal all-trans-retinoik asit (tretinoin) verildi. Bir yıl sonra, incelenen deneklerin yüzde 66'sı terminal saç büyümesi gösterdi.

Bu çalışma , erkek tipi kellik yaşayan erkeklerde %5 minoksidil ve %0.01 tretinoin kombinasyonuna karşı %5 minoksidilin etkinliğini test etti. Sonuçlarda iki grup arasında anlamlı fark bulunmazken, minoksidil ve tretinoin kombinasyonu günde sadece bir kez uygulama gerektirirken, tek başına minoksidil günde iki kez uygulama gerektiriyordu.

Başka bir çalışmada, tretinoinin - saç büyümesine doğrudan katkıda bulunan faktör olmasa da - minoksidilin cilt yoluyla emilimini arttırdığı ve saç büyümesinin desteklenmesine neden olduğu bulundu.

Bu çalışmalardan elde ettiğimiz şey, tek başına tretinoinin saçların yeniden büyümesini destekleyip desteklemediği konusunda sınırlı bilgi olsa da, bazı diğer ilaçlarla kombinasyon halinde uygulamalarının umut verici sonuçlar doğurabileceğine dair kanıtlar olduğudur.

Tretin krem yan etkileri​

Kaşıntı veya cildin kaşınması
  • Cilt tahrişi ve kuru cilt
  • Eritem - cildin kızarıklığı
  • Deri soyulması
  • Farenjit - boğaz ağrısı
Oral olarak alınan tretinoinin bildirilen diğer etkileri arasında bunlarla sınırlı olmamak üzere şunlar yer alır: kemik ağrısı, göğüs ağrısı, ateş, mide bulantısı, kusma ve cilt renginin değişmesi.

Tretinoin FDA Onaylı mı?​

Şu anda topikal tretinoin kremi ve jeli yalnızca FDA onaylıdır .Şu anda, topikal tretinoin kremi ve jeli, cilt bakımı ve yaşlanma karşıtı kullanımlar için

Bu ayrım nedeniyle, saç büyümesi için herhangi bir topikal ve oral tretinoinin kullanımı etiket dışı olarak kabul edilecektir.
 
L

Lauri

Üye
Mesajlar
10
Puanları
1
Hocam saç derisini çok soyuyor bunun için öneriniz nedir nasıl kullanabiliriz
 
L

lastmorn

Üye
Üye
Mesajlar
58
Puanları
8
Hocam saç derisini çok soyuyor bunun için öneriniz nedir nasıl kullanabiliriz
Günde bir kere sadece akşamları mercimek tanesini geçmeyecek şekilde deriye ince bir tabaka halinde yayın. Soyulmalar devam ederse bir kaç gün ara verin.
 

Kullanıcılar Şunlarıda Sordu

O
Cevaplar
9
Gösterim
610
O
L
Cevaplar
2
Gösterim
424
murphy
M
K
Cevaplar
3
Gösterim
3K
AhmetCan
A
L
Cevaplar
1
Gösterim
396
Ersan
E
T
Cevaplar
0
Gösterim
324
tarcin
T
Realty
Cevaplar
1
Gösterim
670
F

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Hızlı İletişim

Her hangi bir konudan dolayı bizimle hızlı bir şekilde iletişime mi geçmek istiyorsun? İçerik, işleyiş, ban uzaklaştırma sorunları, reklam teklifleri v.b. aşağıda yer alan butonu kullanarak bizlere ulaşabilirsin. bize gelen ticketleri tek tek değerlendirdiğimize emin olabilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrim içi üyeler
40
Çevrim içi ziyaretçiler
24
Toplam ziyaretçi
64
Robots
4
Üst Alt